Search This Blog

Sunday, March 11, 2012

Viiruste ajaloostTerminit '' viirus '' kasutas Len Adelman seoses isepaljunevate arvutiprogrammidega 1. korda 1983. aastal.

Creepr loodi 1970-ndate alguses ja Creeper võis siseneda modemi kaudu iseseisvalt võrku ja edastada kaugarvutitele oma koopiaid, teavitades ühtlasi oma kohalolekust järgmise teatega: „I'M THE CREEPER … CATCH ME IF YOU CAN”.

Pealetükkiva, kuid iseenesest kahjutu viiruse eemaldamiseks kirjutas keegi tundmatu programmi Reaper. Oma sisult oli see samuti viirus, mis täitis üksnes mõningaid antiviiruse funktsioone, otsides ja hävitades arvutivõrgus Creeperi viiruskehasid.

 Apple II arvutid levisid kiiresti 1981. aastal ja see tekitas viirusekirjutajates huvi. Esimene massiline arvutiiviiruse epideemia toimus just Apple II arvutitel. End diskettide alglaadimissektoritesse kirjutav buudiviirus Elk Cloner oli üsna mitmekülgne: pööras ümber ekraanipilti, pani vilkuma teksti ja väljastas mitmesuguseid teateid. Sel ajal oli see midagi ennekuulmatut ja tekitas kasutajates püsiva arvutiviiruste ja maailmavallutajatest ufode vahelise seose. 

No comments:

Post a Comment